עין הרע – מיסטיקה או על אמת?

עין הרע - מיסטיקה או על אמת?יש לכם בעיה כל שהיא? כנראה שזה בכלל עין הרע. היכן האור הממתין לנו בקצה המנהרה? יש כאלה שמספרים לנו לנו על הסרת עין הרע שזה תהליך פשוט, כאילו במחשבה ובדמיון אנו כבר יכולים לבנות עולם חדש שיופיע לפנינו.

הרבה פעמים נשאלת השאלה: מה אפשר לעשות נגד עין הרע, מה יכול לעזור הכי טוב והכי מהר? אין ספק שאנו ניצבים בפני תקופה של התפתחות גדולה והמיוחד ביותר זה הצורך האנושי לעבור לשלב של גילוי האלוהות שבתוכנו. אבל בין הצהרות הולכות ונשנות על היכולות האלוהיות שבנו בני האדם בתור בוראים יש מאין, עוד הדרך רחוקה.

כשנופלים בפח, מתאכזבים ומתפכחים אומרים שמדוב על עין הרע. אפשר להבין בנקל שאנו מסתבכים בבריאת עולם יש מאין, כאשר כל יחיד ויחיד על הפלנטה שנמצא בשלבי האינדיבידואליות שלו, רוצה ודוגל בצרכים ורצונות כל כך שונים אחד מהשני. אם זו אמת שאנו כבר אלוהים, הרי כחברה אנושית אנו בצרות כי כל בעל כוחות יכול למשוך את החוטים לכיוון ההפוך מרעהו. אם היו מלמדים אותנו שלא כל דבר ניתן להשיג מיידית וצריך לעמול קשות בכדי להשיג דברים קטנים ופעוטים, ניחא, יידע זה לא היה עומד בהקצנה כה רבה, ביחס ליידע של העבר, וניתן היה לגשר בין העבר להווה. אפשר היה להבין, כי בעצם בכוח הרצון אפשר להשיג במקרים מסוימים בריאות טובה יותר או יכולת להתפרנס יותר טוב. היינו אומרים שזה בעצם ניתן. אך לומר שהכול אפשרי והשמיים הם הגבול, פה טמונות הסכנות והטירוף.

בסיכום ההבנות החדשות או ההבנות שתופסות מקום באור החדש שמופיע, המטרה של המורים הרוחניים בעולם כולו הייתה יכולה להתבטא, במשפט אחד: נושאי האור רואים כמטרה מוצהרת ומובהקת, לחולל אחדות כדי להביא לציבור האנושי ולתרבות האדם את חזון הייעוד, שעליו אנו נאבקים, לצורך קבלת האור, ההבנות והמודעות של התקופה החדשה. נביאי ישראל אמרו: בעת ההיא אתן לכם תורה חדשה… (ירמיה 31-31)…"וכיתתו חרבותם לאתים, ולא יעשו עוד מלחמה" (ישעיהו ב). האהבה תשרור בכל, השפע יהיה זמין לכל, הסבל ייפסק ולא יחסר מאומה.

זוהי תמצית הדבר שאנו בתור נביאי האור רוצים וצריכים להביא לתרבות האנושית. המשימה של נושאי הלפיד כנביאי האור היא לקיים אחדות כלל עולמית וישראלית במיוחד ולהעביר ולהבעיר את האש של אותה תורה חדשה הכתובה על הלב.