קוסמולוגיה תנכית

קוסמולוגיה תנכיתההסבר היסודי של הקוסמולוגיה התנ"כית מביא את דמותו של אלוהים אחד, אשר ניתן להבינו על רקע דרך התפתחותו של השכל האנושי. כדי לדעת מה תופן העתיד יש אפשר ליצור קשר עם מגדת עתידות אונליין ובטוח ניתן יהיה לקבל מידה אמין ונכון.
השכל האנושי עובר שני תהליכים מנוגדים \ משלימים. אלו הם שני התהליכים של אינדיבידואליות מול התגבשות.

ואכן המילה "בראשית" המתארת את תחילת הבריאה, מכילה את שני העקרונות הללו: היא מורכבת מהאותיות של שני הארכיטיפים של הפלנטות "שבתאי" ו"רא" והתהליכים שהם ממקדים באבולוציית האדם.
רא הוא אל השמש במיתוס המצרי הקדום, המייצג את העצמי שהוא מרכז התודעה העצמית, זהב הנשמה.
השמש הוא הגיבור היוצא למסע הגילוי העצמי ולהצלת נשמת העולם.
ואילו שבתאי ידוע במיתולוגיה היוונית בשם כרונוס. הוא סבא זמן, הארכיטיפ של הזמן והמרחב, והוא מייצג את כבלי החומר, במלים פשוטות. או את העופרת של העולם הזה.
הגיבור יוצא למסע בעמק הבכא של העולם הזה ודרכו מביאה אותו לפסגת ההר שממנה "רואים רחוק רואים שקוף", ולמעמקי האדמה שם נתקלים בכל מיני חומרים שעוברים התמרה, מתכות, מינרלים, לבה, נהרות אש.
בתהליך האינדיבידואליות הגיבור שואף לחידוד זהותו האינדיבידואלית לצורך זיקוק מהותו כאדם, ומשמעות הדבר היא הפיכתו להיות מי שהוא, בגרעין הייחודי של מהותו. מהלך כזה כרוך במרד ובהתמרדות, ובניסיון לפרוץ שביל חדש ולהגיע להגשמה עצמית, למרות כל המחסומים והמכשולים.
לפי חשיבה אסטרולוגית, הנקודה של המודעות העצמית היא השמש. המרד והמורדים מסומלים על ידי אורנוס, שליט מזל הדלי בשותפות עם שבתאי המגבש.
ואילו תהליך ההתגבשות מציג את האתגר לשלב את המרכיבים השונים והמנוגדים של היחיד בתוכו ולשלב את הגורמים השונים בחברה, לגבש את תמונת המסע ומשמעותו, לגבש שלם מתפקד ומשמעות מאחדת. כי מי הוא עורך המסע בתחילת מסעו? זהו האדם המפוזר והמיטלטל בין שני הקטבים, אחת בפה ואחת בלב, המציאות היא שהוא חושב דבר אחד, אומר בפיו דבר אחר ועושה בכלל דבר שלישי. אבל יש מקום בדרך שבו אותו נוסע לוקח אחריות, לגבש את כל החלקים המפוצלים של נפשו השסועה, גוף, רגש, שכל ורוח, כדי להפוך את עצמו לאדם שלם. כדי לאחד את חלקי האדם השונים לאחדות וליחידה אחת שלמה, נחוץ עיבוד והפנמה של התנסויות והבנות. זהו תהליך. תהליך ההתגבשות הוא אשר מזמין תפיסה של מרכז שסביבו אפשר להתאחד.