מורים רוחניים

מורים רוחנייםבעולם הרוחני ישנם סוגים רבים של מורים. יש כאלו שיושבים צמוד עם הנחנך שלהם, אומרים לו מה לעשות ומסייעים לו קבל החלטות ויש כאלו שרק מייעצים מבחוץ ונותנים לו לקבל החלטות לבד. זה נכון כמובן לכל סוגי העולמות הרוחניים – בין אם מיסטיקה (למשל, גל חן), או רבנים וכמרים, היה ומדובר בעולם רוחני מונו תאיסטי. בכל מקרה, מורים רוחניים מסייעים לקבל החלטות – בין אם הגדולות והקטנות ביותר.
סמכותו הרוחנית של המורה: רב בחתונה לעומת תחזית אסטרולוגית יומית
השאלה לגבי כמה עליו להתערב בחיי היום יום של המונחה שלו היא מעניינת. לדוגמה, ישנם מורים פרטיים שרק מייעצים מבחוץ אבל לא יגידו למטופל שלהם כמה לאכול או מתי ללכת לישון. ישנם מורים שמתערבים בכל דבר ורואים עצמם ככאלו שצריכים ללכת יד ביד. במקרים מוכרים יותר, כמו למשל, חתונה, הרב מקבל הרבה מאד החלטות בשביל הזוג. כלומר, במקרה החתונה הרב הולך עם הזוג יד ביד ולא מאפשר להם לקבל הרבה החלטות בעצמו. לעומת זאת, תחזית אסטרולוגית יומית בעיתון היא הנחייה כללית מאד, בלתי מחייבת ומאד לא ספציפית. כמובן שישנן גישות אחרות לאסטרולוגיה, למשל, באמצעות בניית מפה אישית; אבל גם שם, וזאת למשל בניגוד לגישת היהדות, האסטרולוג לא אומר למונחה מה לעשות. הוא מציין בפניו מה לדעתו יקרה בשנה הקרובה, או אולי מה הוא רואה בעתידו, וממליץ, אך לא קובע / מחליט.
על בחירת מורה ומנחה רוחני
חשוב מאד לבחור מורה רוחני או מייעץ מקצועי, בעל שם, מוניטין והמלצות. בגלל שהתחום הזה נחשב לשנוי במחלוקת, וקל לנצל אנשים מאמינים שרק רוצים לשמוע עצות חשובות לגבי חייהם הקשים, חשוב לא ללכת לכל אחד. אסטרולוג או רב, חשוב לבחור מישהו אמין, בעל ניסיון, אדיבות והרבה סבלנות, כי אנשים שמחפשים תשובות גם יפעלו בהתאם למה שנאמר להם.