פסטיבל רוחניות

פסטיבל רוחניותהייתם בעבר בחגיגה של פסטיבל רוחני? אם כן ייתכן ולא שילמתם הרבה, אך בודאי הצלחתם לטעום התנסויות רבות. כמעט כל קבוצת מנחים העוסקת בתחום הבריאות, רוחניות ומודעות יוזמת מעין מפעל חיים שניתן לכנותו פסטיבל רוחניות. יש כאלו שמתמקמים לרוב על יד חוף הים: פסטיבל סגול, למשל ושנים האחרונות בחוף דור. פסטיבל רוחני כזה או אחר מוצא מרחבי טבע, למשל, פסטיבל בראשית ושנטיפי וכמובן בומבמלה שתופש לרוב את המגזר הדרומי למרכז הארץ.

יש פסטיבלים קטנים שנערכים בבית אורן. יש לכל פסטיבל רוחניות את המקום שלו ואת העונות בשנה, את החגים ואת המועדים. יש פסטיבל רוחניות שבוחר להיות עם כותרת ברורה וקהל יעד מסויים כמו לנשים או לגברים בלבד, לזוגות עם מדובר בפסטיבל רוחניות שעוסק במיניות, טנטרה לדוגמא. אם רוצים לדעת יותר מומלץ ליצור קשר עם מיסטיקנים און ליין חינם ותקבלו כל האינפורמציה הדרושה.

פסטיבל רוחניות הוא כיום נקודת ציון עבור אנשים רבים שהציצו ונפגעו לרוב במובן החיובי של המילה. מי שבשגרה שלו לא יעז להתהלך על ביגוד לא מחוייט, כאן בפסטיבל רוחניות ימצא עצמו עם שרוואל. מי שנוהג באיפוק ירשה לעצמו במהלך פסטיבל רוחניות לישון בטבע, לישון בחברה, לא להיות בבית, אך להיות מאד "בבית" של עצמו.

פסטיבל רוחניות יכול להכיל קבוצה של מאות שיקדשו יחדיו את השבת בשירה, ניגון, ברכות ובציעת חלה. מצד שני יכול פסטיבל רוחניות לקיים מפגש של עשרות אלפים שיחושו בהמון, אך עם זאת לבד.

מומלץ שאדם יתנסה בארץ ולו בשני מפגשים בתחום של פסטיבל רוחניות ואם יש בידו אפשרות להכיר גם מפגשים דומים בחו"ל. כל אלו הן הזדמנות לטעום ממגוון, לאכול פשוט, להכיר שיטות ריפוי, מטפלים, מנחים ופשוט אנשים עם כוונות טהורות טובות. לעיתים מפיקי פסטיבל רוחניות זה או אחר עושים מההפקה ממון רב. מי אמר אין להתעשר מפסטיבל רוחניות. תסתכלו על אושו. אושו הקים בפונה פסטיבל רוחניות אחד גדול שמתקיים כבר שנים רבות גם לאחר מותו. בכל מקרה אושו נוכח כמעט בכל פסטיבל רוחניות שהמתקיים ישראל ואם לא בגופו, אז ברוחו.

חשוב לדעת שמתקיימים בישראל מגוון פסטיבלים פשוטים בעלות נמוכה במיוחד. מחברים דתות, גישות ומכוונם למודעות אקולוגית גבוהה אישית-ארצית ועולמית.