מזל תרנגול

גל גל המזלות סיניעל פי המסורת הסינית, לכרבולת האדומה של התרנגול יש כוח להבריח רוחות רעות. התרנגול יודע זאת והוא לא תהסס להתפאר בציבור, ולעיתים אפילו עם הגזמה. בני מזל תרנגול מצטיינים כאוהבי מדליות, אוהבים להכיר בכישרונות שלהם ולשבח אותם בכל נסיבה. אם מישהו יהיה קריטי כלפיהם, הם קופצים מיד לתקוף עם הציפורנים, מכיוון שהם לא יכולים לשאת ביקורת.

האיכות העיקרית של מזל תרנגול היא הכנות. מזל תרנגול תמיד אומר מה שהוא חושב, גם תוך סיכון לפגוע באלה הקרובים אליו. עם זאת, לא חושף את הרגשות האמיתיים לעולם, כי הוא מאוד שומר על הפרטיות ולא אוהב שמישהו מתערב בענייניו. בני מזל תרנגול בציבור הם תרנגולים אמיתיים: "מצעדים" ברחוב  וסקרנים לגבי כל דבר. מזל תרנגול הוא דובר גדול, שאוהב להיות במרכז תשומת הלב. בשביל מזל זה, ההופעות חשובות יותר מי מה יש שמעבר להן.

עבור בני מזל תרנגול , הגרוע ביותר הוא, לא לקבל תשומת לב: זה גורם להם דיכאון. התרנגול מתענג לבלות שעות מול המראה ומעריץ מזל אריה ואת הססגוניות והאלגנטיות שלו. לעתים קרובות, עם זאת, הוא לא רואה את היער בגלל העצים: בגלל הפרפקציוניזם, הוא נותן יותר מדי חשיבות לפרטים הקטנים, ומאבד את העיקר. התרנגול הוא חבר נאמן ואמיץ. הוא נחלץ ללא היסוס להגנה של אלה הקרובים אליו, גם אם נראה שהקרב אבוד מההתחלה. כשמדובר על מזל תרנגול יש לו כבוד מולד לכל מה שקשור לחוקים וכללים, אשר לא מעלה בדעתו להפר. יתרה על כן, הוא קונפורמיסט אמיתי.